TÁJ panorámás Pince-présház- szőlős gyümölcsös zártkert Pécselyen
, Mond mi kell még ?Gyönyörű helyen, nyugalom, Tihanyi panoráma, szőlő, présház, gyümölcsös, kút.
CASANETWORK BALATONFÜREDI Ingatlaniroda eladásra kínálja a 21022 számú, kiváló adottságú hangulatos, táj panorámás szőlős ZÁRTKERTET PÉCSELYEN
A PÉCSELYI TÁJ PANORÁMÁS Pince-présház JELLEMZŐI:
-
- a pince 40 nm-présház- 50 m2 pécselyi medence domboldalában helyezkedik el 6.457 m2 területen mese szép kilátással és panorámával
- Mk 2 besorolású terület, melyre az alábbi beépítési szabályok vonatkoznak:
- a legkisebb kialakítható teleknagyság 3000 m2, 16 méter szélességgel. Maximális beépíthetőség 3%, 80%-os szőlőbetelepítés mellett.
- A beépítés módja szabadon álló, a maximális építmény magasság 4 m.
- a közművek közül a villany épületben található, víz saját ásott kúttal megoldott
- rendezett madárcsicsergős, természet közeli környezet
- a falu központ gépkocsival 5 perc alatt jó minőségű murvás úton elérhető
- ha csendre, nyugalomra vágyik, ne hagyja ki ezt az ajánlatot!
Amennyiben a CASANETWORK BALATONFÜRED irodája által kínált 2122 számú TÁJPANORÁMÁS SZŐLŐS ZÁRTKERT, vagy bármely kínálatunkban található INGATLAN felkeltette érdeklődését, kérem, hívjon a megadott számon.
+36 20 421 5720
Vásárolna, de nincs rá keret? Kollégám díjmentes, bank semleges hitel ügyintézéssel áll rendelkezésére.
CasaNetWork - A civilizált ingatlanértékesítés artériája!”
Ha ezek a hívószavak felkeltették érdeklődését, hívjon!.
Pécsely környékének egyik legfontosabb nevezetessége a Zádor-vár vagy Himfy-vár. A vár a Zádor-hegynek is nevezett Derék-hegyre épült, a XIV. század végén, gótikus stílusban. Több legendaszerű történet is született róla, de a valóságban jelentős történelmi szerepe nem volt. A Derek-hegy 363 méter magas meredek kúpján mára már csak néhány falszakasz maradt fent. Az itt létesült kilátótoronyból szép kilátás nyílik a Pécselyi-medencére és Tihany irányába. A várhegy alatt fakad a kiváló vízminőségű Zádor-forrás.
A község központjában álló református templomot egy, a XII. századból való kis templom helyén építették klasszicista stílusban.
Ezen a vidéken van a Balaton-felvidék talán legszebb medencéje, dús növényzettel, bővizű patakkal. Nem véletlen, hogy szívesen jönnek ide a kirándulók, túrázók. Érdemes megtekinteni a faluközpont kopjafáit, és a Hosszú utca szép népi épületeit is
A Balaton-felvidék vonulatai közé több helyen szerkezeti mélyedések ékelődnek, melyek kiterjedése Balatonfüred felől nyugati irányba haladva növekszik. Ezek közé tartozik a Pécselyi-medence [néhol Pécsely–Szőlős-medence] is, amely (a Balatonfüredtől északra elterülő Kéki-völgy kis márgamedencéjét nem számítva) kelet felől az első ilyen, jelentékenyebb, márgás alapkőzetű medence a tóparti hegysor mögött.[1] A medencét északról egy délnyugat-északkelet irányú rögsorozat határolja, és választja el a Veszprém-Nagyvázsonyi-medencétől. A ritka növényfajokban gazdag medence területén fekszenek Pécsely és Balatonszőlős települések
A Balaton északi partján haladó 71-es főútról Aszófőtől érhető el a község a 7307-es úton, de letérhetünk Pécsely felé Balatonudvarinál és Balatonakalinál a 7338-as útra is. A falu a Balatontól 5 kilométerre fekszik, Veszprémtől és Balatonfüredtól sem messze, a dombokkal övezett Pécselyi-medencében.
A református templom fölötti, nyugati falurészben a 16-17. században kizárólag a nemesi rendhez tartozók laktak, községük Felsőpécsely, amely Nemespécsely néven ismert. A templomtól keletre fekvő Nagypécselyen jobbágyok laktak.
Pécsely falu 1942-ben alakult két település: Nagypécsely és Nemespécsely egyesítésével. A faluközpont a két korábbi falu közötti kis térségen épült ki.
Délről kevésbé kiemelt peremhegyek választják el a Balatontól. A rögök geológiai felépítése változatos. Leggyakoribbak a középső- és felső triász mészkőtípusok, márgák, de több helyen előfordul a dolomit felszínre bukkanása is. A Pécselyi-medencét észak felől egy viszonylag magasra kiemelkedő rögsorozat keretezi: Kis-Gella, Nagy-Gella (a terület legmagasabb pontja, 416 m), Róka-hegy, Hosszú-hegy, Derék-hegy, Hideg-hegy, ezek egyben fő vízválasztóként különítik el a szomszédos Déli-Bakonytól. Különleges domborzati formák is előfordulnak, például különböző szurdokok, kúpkarsztok, kősáncok. Gyakori, hogy agyag tömi el a vízmosások útját a lefelé vezető repedésekben. Ilyenkor időszakos vagy állandó vizű tavacskák jönnek létre, leggyakrabban Ágas-magas, Zimer-tető, Kisdörgicse, Nyelő, Dörgicse és Vászoly határában. Vízutánpótlásukat csak csapadék biztosítja, így aszályos években teljesen ki is száradhatnak.
Növényfajok tekintetében igen gazdag és változatos, természetes vegetációjából 67 faj (amely a fajok mintegy 10%-a) védett. Gyakoriak a száraz tölgyesek és karsztbokorerdők. Bennük nagy tömegben él a nagyezerjófű, a madárfészek kosbor és a bíboros kosbor. Előfordulnak sztyepprétek is, amelyek a legtöbb botanikai értéket rejtik: tavaszi hérics, leánykökörcsin, fekete kökörcsin, stb. Vízfolyásokban gazdagabb helyeken forrásláp-maradványok, kiszáradó láprétek maradtak fenn.
A Pécselyi-medencében gazdag cincér- és futóbogár-fauna él, melyek fajai közül több a hazai bogárvilág ritkaságának számít. Ezek közé tartozik az Arias díszbogara, mely a Balaton-felvidék egyik legértékesebb faja, hosszú ideig az itteni volt az egyetlen ismert élőhelye. Megtalálható a mandulacincér, mely hazánkban a Balaton-felvidék elhagyott mandula-ültetvényeiből ismert. A területen összesen 112 futóbogárfaj, köztük a védett aranyos bábrabló, a bőrfutrinka, illetve 100 cincérfaj, köztük a védett diófacincér és borókacincér is megtalálható. A kétéltűek és hüllők közül többek között megemlíthető a pettyes gőte, a barna varangy és a zöld gyík.